Kolejny elektryk w przystępnej cenie! CITROËN ë-C3 dostpęny w przedsprzedaży

Ruszyła przedsprzedaży modelu Citroën ë-C3 w Polsce. Elektryczny samochód dostępny jest od 110 650 zł, co sprawia, że auto jest wycenione wyjątkowo atrakcyjnie.

Filip Żyro
Filip Żyro18 paź 2023, 11:38
Citoren e-c3

Samochód można kupić w dwóch wersjach wyposażenia: YOU i MAX, a okres przedsprzedaży będzie trwał do 17 grudnia 2023 roku.

Flagowy model Citroën C3 już sprzedał ponad 5,6 miliona egzemplarzy od premiery pierwszej generacji w 2002 roku, stanowiąc aż 29% sprzedaży Citroën-a w Europie. W 2022 roku model zdobył 11% całego europejskiego rynku samochodów segmentu B.

Elektryczny ë-C3 otwiera zupełnie nowy rozdział w historii francuskiej marki, pokazując determinację w dążeniu do powszechnej dostępności samochodów elektrycznych.

Dwa dostępne warianty wyposażenia Citroën ë-C3 to:

YOU: zawierający między innymi komfortowe zawieszenie Citroën Advanced Comfort®, LED-owe reflektory, czy system informacyjno-rozrywkowy My Citroen Play z możliwością dokowania smartfona. Samochód tej wersji kosztuje od 110 650 zł.

MAX: wypełniony dodatkowymi usprawnieniami, jak 17-calowe obręcze ze stopu lekkiego, nawigacja 3D, kamera cofania, czy wielofunkcyjny ekran dotykowy o przekątnej 10,25 cala. Ten model jest dostępny od 132 100 zł.

Ë-C3 oferowany jest w pięciu kolorach: Polar White, Montecarlo Blue, Elixir Red, Mercury Grey i Perla Nera Black. Oferowany jest także z dwukolorowym nadwoziem, z kontrastującym dachem w kolorze czarnym lub białym dla wersji Max.

Citroën ë-C3 galeria

Nowy ë-C3 jest pierwszym w 100% elektrycznym przedstawicielem segmentu B oferowanym w regionie przez europejskiego producenta na tym poziomie cenowym, który został zaprojektowany w Europie, a konkretnie w studiu Citroëna w zakładzie Stellantis Automotive Design Network w Velizy-Villacoublay pod Paryżem, i będzie produkowany w Europie w zakładzie produkcyjnym Stellantis Trnava na Słowacji. Nowy Citroën ë-C3 pojawi się w salonach dealerskich w drugim kwartale 2024 roku.

W 2025 roku do nowego modelu o zasięgu 320 km dołączy wersja o zasięgu 200 km, co sprawi, że nowy Citroën ë-C3 będzie jeszcze bardziej przystępny cenowo i będzie kosztował 19 900 euro.

Samochód daje początek rodzinie nowych modeli, które odegrają istotną rolę we wzbogacaniu europejskiej oferty produktowej Citroëna i wartości marki, a także w dalszym umacnianiu jej konkurencyjnej pozycji na najważniejszym rynku.

Nowego Citroëna ë-C3 można zamówić w przedsprzedaży tutaj. Przedsprzedaż trwa do 17 grudnia.