Elektryczne Citroëny e-C4 i e-C4 X dostały większą baterię

Elektryzujące wieści dotyczące francuskiego producenta samochodów – Citroën planuje atrakcyjne wersje elektrycznych modeli e-C4 i e-C4 X. z większą baterią i wyższą mocą.

Redakcja
Redakcja10 maj 2023, 05:51
Citroën C4 X lift

Citroën wprowadza większą baterię w nowych modelach Citroëna e-C4 i e-C4 X. Nowa bateria o pojemności 54 kWh zastępuje dotychczasową o pojemności 50 kWh. Dzięki większemu akumulatorowi zasięg samochodu wzrósł o 17% z 350 km do 420 km (według normy WLTP), co sprawia, że nowy e-C4 jest jeszcze bardziej konkurencyjny na rynku samochodów elektrycznych.

Większa bateria to również większa moc. Stellantis konsekwentnie zastępuje dotychczasowe silniki elektryczne o mocy 136 KM mocniejszymi 156 konnymi. Udoskonalona jednostka napędowa sprawia, że e-C4 i jest teraz bardziej dynamiczne na drodze, oferując lepszą przyspieszenie oraz płynniejszą jazdę. Mimo większego akumulatora czas ładowania Citroëna e-C4 nie uległ znacznemu wydłużeniu. W przypadku korzystania z szybkiego ładowania o mocy 100 kW bateria samochodu zostanie naładowana do 80% w około 30 minut. Przy zastosowaniu ładowarki o mocy 7,4 kW, pełne naładowanie baterii zajmuje około 9 godzin. Cena nowego Citroëna e-C4 z mocniejszym napędem i większym akumulatorem nie została jeszcze oficjalnie podana, jednak oczekuje się, że będzie nieco wyższa niż w przypadku obecnego modelu. Nowe wersje pojazdu mają trafić do salonów dealerskich już w najbliższych miesiącach, a ich dostępność będzie zależeć od regionu.