Dron zajrzał do fabryki Tesli. ”Przypadkiem” zobaczył Cybertrucki

Dziwnym zbiegiem okoliczność Tesla odsłoniła okna w swojej nowej fabryce Giga w Teksasie, co pozwoliło dronom podejrzeć linię produkcyjną Cybertrucka. Wcześniej okna fabryki były zasłonięte.

Redakcja
Redakcja25 cze 2023, 12:46
Tesla Cybertruck

Odkrycie przyniosło fanom Tesli nowe informacje na temat bieżącej produkcji Cybertrucka w nowej, zaawansowanej technologicznie fabryce w Teksasie. Korzystając z dronów, obserwujący mogą teraz śledzić postęp prac nad tym innowacyjnym pojazdem, który znacząco różni się od wcześniejszych propozycji Tesli.

Fani marki złożyli 1,5 miliona rezerwacji w 2019 r., na pickupa inspirowanego pojazdami księżycowymi. Firma Elona Muska nie podała do tej pory oficjalnej daty produkcji samochodu. Wszystko jednak wskazuje, że samochód zostanie zaprezentowany światu pod koniec trzeciego kwartału, co w praktyce może oznaczać koniec września 2023 r.

Tesla powiedziała dostawcom, aby byli gotowi na premierę Cybertrucka pod koniec sierpnia i produkcję na początku października.

Fabryka w Teksasie to potężne przedsięwzięcie, które ma na celu zwiększenie mocy produkcyjnych Tesli, a także stworzenie miejsca do produkcji jej nowych pojazdów, takich jak Cybertruck oraz Model Y. Znajduje się na ogromnym terenie o powierzchni kilku tysięcy akrów i będzie jednym z największych zakładów produkcyjnych na świecie. Dziwić może bałagan panujący w fabryce, choć do tego fani samochodów Tesla, być może zdążyli się przyzwyczaić.

https://twitter.com/JoeTegtmeyer/status/1672231532839198722?s=20

Na zdjęciach należy zwrócić uwagę na 9.000 tonowy Giga Press (seria maszyn do odlewania aluminium produkowanych dla Tesli, początkowo przez Idra Group we Włoszech), które są największymi prasami odlewniczymi na świecie. Na zdjęciach widać dwie takie maszyny i uważa się, że oba są przeznaczone do produkcji Cybertrucka.

Tesla niedawno informowała dostawców, aby przygotowali się do produkcji 375 000 Cybertrucków rocznie.