Tesla zapowiada podwyżki. Model Y zdrożeje w Polsce o 2 000 euro.

Jeżeli odwlekałeś decyzję o zakupie Tesli w oczekiwaniu kolejnych obniżek, możesz nie zdążyć z zakupem. Tesla zapowiedziała, że podnosi cenę swojego najpopularniejszego elektrycznego SUV-a Modelu Y w kilku krajach europejskich, w tym w Polsce, 22 marca.

Filip Żyro
Filip Żyro18 mar 2024, 09:31
Tesla Model Y 2022

Tesla ogłosiła podwyżkę w wiadomości na platformie społecznościowej X w sobotę. 

Jest to następstwo informacji z piątku, że producent zwiększy ceny wszystkich samochodów Model Y w USA o 1 000 USD od 1 kwietnia.

Tesla podniosła ceny swoich pojazdów Model Y o napędzie tylnym i zasięgu na długie dystanse o 1 000 USD, odpowiednio do 43 990 USD i 48 990 USD, 1 kwietnia.

„To podstawowe dylematy produkcji: fabryki potrzebują ciągłej produkcji dla efektywności, ale popyt konsumentów jest sezonowy" - powiedział w lutym CEO Tesli Elon Musk, odpowiadając na wiadomość na platformie X od swojej firmy, ogłaszającą, że ceny wzrosną w kolejnych miesiącach.

Marże Tesli zostały nadszarpnięte przez wojnę cenową z konkurentami, która rozpoczęła się ponad rok temu.

W styczniu Tesla ostrzegła przed „znacznie niższym" wzrostem sprzedaży w tym roku, skupiając się na produkcji swojego nowej generacji pojazdu elektrycznego, który nosi kryptonim „Redwood".