Anwim chce zbudować ponad 4 tys. ładowarek do 2030

Firma Anwim, właściciel stacji Moya, ogłosił na swojej stronie internetowej, że planuje utworzyć własną sieć stacji ładowania, zarówno na swoich stacjach Moya, jak i w innych lokalizacjach. Do końca 2030 roku Anwim chce mieć ponad 4 tysiące punktów ładowania.

Redakcja
Redakcja1 cze 2023, 10:40
MG Marvel R

Firma zamierza rozbudowywać sieć akceptacji poprzez współpracę z innymi operatorami w ramach roamingu. W rezultacie klienci Moya będą mieli dostęp do około 1 000 punktów ładowania na terenie kraju przed końcem tego roku. Firma planuje również inwestować w wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych.

Grupa kapitałowa Anwim również przewiduje dalszą ekspansję sieci stacji paliw Moya. W ciągu najbliższych lat dynamika wzrostu placówek ma być utrzymana. Sieć ma powiększać się o 50 nowych punktów każdego roku, także po osiągnięciu 500 stacji przewidzianego na koniec 2024 roku. Oznacza to, że do 2030 roku sieć będzie liczyć już 800 stacji paliw.

(c) 2023 MOTORVOLT
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.