Nowy PEUGEOT e-308 dostępny w polskich salonach

PEUGEOT e-308 dostępny w Polsce w wersji elektrycznej, zarówno w wydaniu hatchback, jak i kombi. Jest to pierwsze w pełni zelektryzowane kombi od europejskiego producenta. W najbardziej pojemnej baterii pojazd gwarantuje zasięg przekraczający 400 km.

Redakcja
Redakcja7 lis 2023, 01:04
Peugeot e-308

Elektryczne PEUGEOT 308 i 308 SW wyróżniają się unikalnym designem, łącząc wygląd 308 z charakterystyczną dla marki przyjemnością prowadzenia oraz efektywnością energetyczną na poziomie 12,7 kWh/100 km. 

Samochody zostały wyposażone w przednie reflektory Matrix LED i tylne światła z charakterystycznymi "trzema pazurami".

PEUGEOT 308 i 308 SW są wyposażone w 18-calowe, aluminiowe felgi, które zostały zaprojektowane pod kątek zoptymalizowania parametrów użytkowych. 

Pojazdy posiadają nowy silnik elektryczny o mocy 115 kW (156 KM) i maksymalnym momencie obrotowym 260 Nm, który zapewnia dynamiczną i cichą jazdę bez emisji CO2. Są także wyposażone w akumulator trakcyjny nowej generacji o pojemności 54 kWh, który pozwala na zasięg ponad 400 km. 

System wspomagania prowadzenia gwarantuje bezstresową i bezpieczną jazdę. Wnętrze pojazdu charakteryzuje się wysoką jakością wykonania i nowoczesnym rozwiązaniem, jakim jest i-Connect® Advanced, system informacyjno-rozrywkowy. 

Klienci mają również dostęp do aplikacji MyPeugeot na smartfona, która umożliwia komunikowanie się z samochodem i zdalne programowanie ładowania akumulatora. Dodatkowo, aplikacja Free2Move e-solutions umożliwia programowanie tras podróży, w tym punktów doładowania akumulatora.

Nowy cennik znajduje się na stronie producenta. Podstawowy model hatchback zaczyna się od 192 500, za model w wersji kombi trzeba dopłacić 5 tys.