Inter Cars nawiązał współpracę z chińskim producentem samochodów BYD

Partnerstwo między obiema firmami zostało sfinalizowane 26 maja 2023 roku podczas wydarzenia EV Experience w Modlinie. Dzięki umowie, spółka zależna Inter Cars – Armatus – rozpoczyna dystrybucję pojazdów ciężarowych i dostawczych marki BYD Truck w Polsce. Planowane jest utworzenie 5 punktów sprzedaży i obsługi technicznej do końca roku.

Redakcja
Redakcja1 cze 2023, 12:01
BYD truck

Armatus, wykorzystując swoją pozycję w dystrybucji części do pojazdów użytkowych oraz rozwiniętą sieć warsztatów Q-Service Truck, sprawną logistykę i szeroką bazę klientów, ma podstawy, aby wprowadzić na rynek nową markę samochodów. Rosnące zapotrzebowanie na pojazdy elektryczne stanowi ogromny potencjał dla innowacyjnych pojazdów użytkowych BYD, jak zauważył Prezes Zarządu Armatus – Sławomir Rybarczyk. Polska jest czwartym co do wielkości rynkiem sprzedaży samochodów ciężarowych w Europie, co idealnie wpisuje się w wizję BYD, która ma na celu dostarczenie innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań, odpowiadających na zmieniające się potrzeby konsumentów.

Dzięki szerokiej sieci dystrybucji Inter Cars, chiński koncern widzi możliwość zmiany sektora transportu w Polsce za pomocą swoich elektrycznych ciężarówek. BYD, założona w 1995 r. i obecna na rynku europejskim od 1998 r., to jeden z największych na świecie producentów elektrycznych i hybrydowych pojazdów typu plug-in. Dzięki sprzedaży przekraczającej 4,1 mln egzemplarzy do kwietnia 2023 r. oraz obecności w 70 krajach i 400 miastach, firma odgrywa istotną rolę w branżach motoryzacyjnej, elektronicznej, odnawialnej energii i transportu kolejowego. Inter Cars, funkcjonujący na polskim rynku od ponad 30 lat i będący notowaną na giełdzie od 2004 r., to jeden z czołowych importerów i dystrybutorów części zamiennych do samochodów osobowych, użytkowych i motocykli. Firma także zajmuje się produkcją i dystrybucją pojazdów użytkowych za pośrednictwem podmiotów zależnych, a jej oddziały są obecne na ponad 20 europejskich rynkach.